KONST / Litografier / Färglitografi 11754036
nr 1175 4036
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 1961, numrerad 45/260, motivet: 50x65 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
måndag 16 april 2018
kl 20:14:07
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman